Corona-virus – sidste NYT

Kære alle medlemmer af Ribe Fotoklub.

På baggrund aftenens pressemeddelelse (den 11. marts) vedrørende den alvorlige Corona smitte situation, har bestyrelsen  taget følgende beslutning:   

Ribe Fotoklub aflyser hermed indtil videre al planlagt klubaktivitet . I Bestyrelsen er vi enige om, at vi ikke ønsker at udsætte hinanden for unødig bekymring eller smitterisiko i forbindelse med fælles samvær  og aktiviteter i klubben. Vi vil foreløbig følge myndighedernes  anbefalinger, og egen sund fornuft vedrørende  Corona situationen. Håber vi alle og vore nærmeste og alle andre, slipper skånsomst gennem denne alvorlige situation.
Vi vil naturligvis informere Jer om senere genoptagelse at klubbens planlagte aktiviteter, som foreløbig er aflyst i 14 dage.

Kærlig hilsen på bestyrelsens vegne.
Jens Kristian  

Del denne side ...