Kan vi så få ro i gården …

Jens Kristian har modtaget følgende henstilling fra ejeren af vores klublokaler i Bispegades Skole:

Vi er af enkelte beboere blevet gjort opmærksom på, at det er meget generende at der står en flok og snakker og ryger udenfor opgangsdøren, især når I forlader området om aftenen. Der er meget lydt i lejlighederne, og enkelte beboere skal meget tidligt op om morgenen.

Dette gælder også, når adgangen til kælderen flyttes til toiletbygningen. Her har beboerne også soveværelser ud til gårdsiden. Så vi anmoder venligst om, at I har ”snakket af” inden i forlader kælderen.

Den nye port i Bispegade vil snart blive låst – jeres nøgle passer hertil, og vi anmoder om at den forbliver låst hele døgnet, da vi har store problemer med at folk benytter området som offentlig gennemgang.

Med venlig hilsen
Rikke Ahlefeldt

Konklusion: Bliv indenfor i klublokalerne og hyggesnak med dine klubkammerater og GÅ HJEM, når mødet er slut, så de stakkels beboere kan få nattero !!!

Udskriv eller del dette ....
Print this page
Print
Email this to someone
email
Share on Facebook
Facebook

1 Comment

  1. Jeg må nok indrømme at jeg er godt træt af at vi ikke må stå udenfor i 5 minutter og snakke inden vi går hjem, det er tros alt kun 1 gang om ugen og hvis beboerne ikke kan holde det ud burde de flytte, vi går meget sjældent hjem efter kl. 21.30. og hvis der er mere fra udlejeren syntes jeg vi skal se os om efter andre lokaler. (Opfordring I skal tage det op til næste bestyrelsesmøde)

    Mvh. John

Comments are closed.