Kan vi så få ro i gården …

Jens Kristian har modtaget følgende henstilling fra ejeren af vores klublokaler i Bispegades Skole:

Vi er af enkelte beboere blevet gjort opmærksom på, at det er meget generende at der står en flok og snakker og ryger udenfor opgangsdøren, især når I forlader området om aftenen. Der er meget lydt i lejlighederne, og enkelte beboere skal meget tidligt op om morgenen.

Dette gælder også, når adgangen til kælderen flyttes til toiletbygningen. Her har beboerne også soveværelser ud til gårdsiden. Så vi anmoder venligst om, at I har ”snakket af” inden i forlader kælderen.

Den nye port i Bispegade vil snart blive låst – jeres nøgle passer hertil, og vi anmoder om at den forbliver låst hele døgnet, da vi har store problemer med at folk benytter området som offentlig gennemgang.

Med venlig hilsen
Rikke Ahlefeldt

Konklusion: Bliv indenfor i klublokalerne og hyggesnak med dine klubkammerater og GÅ HJEM, når mødet er slut, så de stakkels beboere kan få nattero !!!

Del denne side ...